نشاني: تهران - خيابان پاستور- پلاك 69

1316943551: كد پستي

(+تلفن: 20-66953311 (21- 98

(+فاكس: 66465132 (21- 98

نشانی مجتمع تولیدی تحقیقاتی : کرج-کیلومتر25 بزرگراه تهران-کرج ، بعد از خروجی همت شرق

کد پستی :3159915111

تلفن: 36102999-026

تلفاکس: 36102900-026

حمایت از ما

قوانین سایت

 

 


حمایت از ما

چرا از تحقیقات پاستور حمایت کنیم ؟

  • انستیتو پاستور با نزدیک به یک قرن فعالیت در کشور، همواره سعی کرده در خدمت بهبود فضای عمومی سلامت و بهداشت کشور باشد و با استفاده از دانش فنی بومی به فناوری‌های نوین پیشگیری، تشخیص و درمان دست یابد. تحقیقات در حوزه‌ی فناوری‌‌های نوین پرهزینه و با ریسک بالا می‌باشد که در بسیاری از مواقع با رویکردها و اهداف تجاری افراد یا شرکت‌ها هم‌خوانی ندارد. از این رو ایجاد یک بستر حمایتی با هدف فراهم نمودن زمینه‌ مساعد اقتصادی، منجر به پیشبرد برنامه‌های تحقیقاتی انستیتو پاستور می‌گردد که نتایج آن نیز به وضوح در آینده سلامت کشور دیده خواهد شد. از نتایج احتمالی حمایت تحقیقات پاستور می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
  • بهبود عملکرد نظام ملی سلامت مبتنی بر دانش فنی بومی و براساس معیارهای اقتصاد مقاومتی
  • توانمندسازی اعضای هیئت علمی انستیتو پاستور ایران
  • پیشبرد تحقیقات کاربردی و انجام تحقیقات با ریسک موفقیت بالا
  • اشتغال‌زایی و توسعه‌ی کسب وکار دانش‌بنیان در کشور

وقف در حمایت از فناوری

  • موضوع وقف در جهت منافع مردم، به تکرار در دین مبین اسلام مورد تأکید قرار گرفته و در گفتار امامان معصوم و ائمه اطهار نیز منعکس شده است. امروزه یکی از حوزه‌هایی که در دنیا مورد توجه خیرین و کمک‌های خیرخواهانه قرار گرفته است توسعه علم و فناوری می‌باشد، در کشورمان نیز احداث مدارس و مراکز آموزشی سبقه‌ای طولانی دارد که می‌توان از آن برای به نتیجه رساندن دانش فنی و توسعه فناوری نیز استفاده نمود.
  • در طول اعصار و قرون، این امر در سخنان نیک مردان این مرز و بوم نیز به کرات اشاره شده است. موضوع استفاده از موقوفات و کمک های خیرخواهانه برای ارتقای زندگی و ساختن محصولات مفید برای سلامت مردم هم، سابقه ای دیرینه دارد. از جمله این سخنان سیاست های کلی «علم و فناوری» مقام معظم رهبری است مد ظله عالی که فرموده اند: «امروزه موقوفات جدید باید با نیات منطبق به نیاز های روز جامعه، هم چون موضوعات علمی، تحقیقاتی، پزشکی و … باشد».
.